Horákova farma

Tradice pěstování vinic a výroby kvalitních vín sahá v naší rodině daleko do historie. Tomuto oboru se věnovali jak naši předkové, tak i my.

Do roku 2002 jsme vinařství provozovali pouze jako doplněk našich zemědělských aktivit. V témže roce jsme začali vysazovat další vinice a v současné době vlastníme 17 ha vinohradů.

Veškerá výměra je obhospodařována v systému integrované produkce, což znamená, že chemické přípravky  jsou používány pouze v omezeném množství. Zvyšuje se tím podíl ručních, tzv. zelených, prací  ve vinicích, počet hroznů je rovněž redukován. Zdravotní stav vinic je tedy průběžně kontrolován a díky tomu získáváme hrozny nejvyšší kvality, které sklízíme po dosažení optimální zralosti. Takto získaná surovina je vynikajícím základem pro výrobu vysoce jakostních vín.

Celá naše farma, včetně dnešního objektu určeného k vinařství, byla od roku 1763 do roku 1918 majetkem císařské rodiny. Původní sklepní hospodářství bylo zrušeno za první republiky, nové jsme vybudovali v roce 2005. Využili jsme historického objektu z 1. pol. 19. stol.. Při rekonstrukci jsme se snažili zachovat většinu původních stavebních prvků. Technologické vybavení však odpovídá nejmodernějším poznatkům a trendům. Snažíme se tak skloubit použití tohoto moderního vybavení s tradičními technologickými postupy, které jsou ověřené po staletí, abychom pro Vás připravili co nejlahodnější vína bez zbytečného používání chemických přípravků.

Takto vyrobená vína jsou přirozeně stabilní a uchovávají si svůj jedinečný charakter.

Horákova farma, a.s.

696 14 Čejč 1

www.cshorak.cz

Kontaktujte nás +420 606 714 041

Novinky

Aktualizováno 01. 07. 2019

Master Class degustace na Slovácku

Přátelé, chystáme pro Vás speciální Master Class degustaci se zkušenýmu Master…

Master Class degustace na Slovácku