O Sdružení

Sdružení slováckých vinařů si klade za cíl pozvednout prestiž vinařů napříč celým Slováckem, neboť vinaři ze slovácké podoblasti produkují vína krásná a lahodná. Vína ze slovácké vinařské podoblasti jsou jasně rozpoznatelná a charakteristická, jsou vyjímečná.

Slovácká vinařská podoblast je oblast velmi rozlehlá a díky tomu má různorodé přírodní podmínky, od teplých svahů na jihu až po naše nejseverněji položené vinice. Vinohrady zde najdete jak v údolí řeky Moravy, tak v členité kopcovité krajině Bílých Karpat nebo na jižních svazích Chřibů a Ždánického lesa. Daří se zde Mülleru Thurgau, Ryzlinku rýnskému, Veltlínskému zelenému, Rulandskému bílému a Muškátu moravskému. Z modrých odrůd stojí za pozornost zejména Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a v obci Moravská Nová Ves vyšlechtěná odrůda Cabernet Moravia.

Zejména návštěvníci z jiných částí republiky a ciziny, kteří zavítají na Slovácko, by se měli zajímat nejen o folklór a historické památky našeho regionu, ale také o naše vína, o vína ze Slovácka.  

Kontaktujte nás +420 606 714 041

Novinky

Aktualizováno 01. 07. 2019

Master Class degustace na Slovácku

Přátelé, chystáme pro Vás speciální Master Class degustaci se zkušenýmu Master…

Master Class degustace na Slovácku