Vinařství Kněží Hora

Když se něco jmenuje „Kněží hora“, zpravidla se jedná o místo, které je spjato s dávnou historií a posvátnými obřady, které se tu před mnoha staletími konaly. Když se ale řekne „Kněží hora“ ve Bzenci, každému se vybaví dávná historie, která je spjata s pěstováním vinné révy.

Bzenecko je srdcem jižní Moravy a naše vinařství Kněží hora s.r.o. je srdcem Bzence.

Ono totiž tam, kde jsou kořeny, je dobré navázat. Tam, kde je historie, tam je i budoucnost.

A právě v této vinařské tradici se snaží vinařství Kněží hora s.r.o., pokračovat.

Naším cílem je obnovit pěstování vinné révy v místech, na kterých se nikdy nic jiného nepěstovalo. Na pozemcích, které dnes v mnohých případech leží ladem, bez užitku. Původní vinohrady jako by umíraly, protože je člověk opustil. Chceme těmto pozemků vdechnout nový život. Chceme vdechnout nový život i samotné Kněží hoře.

Vinařství Kněží hora s.r.o. bylo založeno v roce 2012. Kromě obnovy původních vinohradů a výsadby nových vinic, zpracováváme hrozny i z dalších významných lokalit jižní Moravy.

Při zpracování se řídíme starými osvědčenými způsoby s použitím, dnes již běžné, nejmodernější technologie.

Výsledkem jsou vína vynikajících chutí, vůní a dalších vlastností, bez nichž se dnešní kvalitní víno již neobejde. Vlastností, které současný milovník vína vyžaduje.

Ale ani to všechno nestačí k dosažení dobrého výsledku, pokud není víno pěstováno a vyráběno s opravdovou láskou.  S láskou k půdě, s láskou k místu a s láskou i k samotnému vínu. Pak teprve můžeme věřit a doufat, že naše vína svou kvalitou širokou osloví řadu milovníků tohoto moku. O to se naše vinařství usilovně snaží.

Vinařství Kněží hora s.r.o.

Pod Kněží horou 1469

696 81 Bzenec

+420 608 505 549

info@vinarstviknezihora.cz

www.vinarstviknezihora.cz 

Kontaktujte nás +420 606 714 041

Novinky

Aktualizováno 01. 07. 2019

Master Class degustace na Slovácku

Přátelé, chystáme pro Vás speciální Master Class degustaci se zkušenýmu Master…

Master Class degustace na Slovácku